1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Kotle na tuhá paliva - poptejte zdarma

Při výběru kotle na tuhá paliva je potřeba velmi pečlivě vybírat a nedívat se pouze na cenu, jak to velká část lidí dělá. Koupě kotle na tuhá paliva je podobné rozhodnutí jako výběr automobilu a to nejen z hlediska financí, ale též i z hlediska případně věnovaného času. Při výběru vhodného kotle na tuhá paliva si tedy musíte položit několik základních otázek.

Řešíte nákup kotle na tuhá paliva? Zadejte si níže poptávku a ušetřete tak až 30% nákladů.

Zakáz kotlů na uhlí

Ano, existují oblasti, kde je jeden dům přilepený na druhý, a pro co nejlepší (a též nejzdravější) život je proto nutné volit kotel na tuhá paliva takový, aby spaloval pouze biomasu. Nevíte, co to je biomasa? Biomasa je zpravidla palivo rostlinného původu, nejčastěji se jedná o dřevo a produkty z něj, tedy pelety a brikety.

Jakou roli hraje velikost domu při výběru kotle na tuhá paliva?

Odpověď je jednoduchá - velikou. Velikost domu je jeden z nejdůležitějších údajů při výběru vhodného kotle na tuhá paliva. Od projektanta si vyžádejte tedy celkový objem vzduchu, který budete vytápět. Popř. si můžete tuto informaci spočítat sami a to pomocí vzorečku délka krát šířka krát výška každé místnosti. S ohledem na různé zkosené stropy však doporučujeme tento údaj mít již z projektu domu.

Jaké pohodlí chcete po pořízení kotle na tuhá paliva mít?

Tato otázka se zdá jako zcela nemístná, je dobré si však předem položit otázku, zdali jste připraveni v případě volby jednoho z nejlevnějších zdrojů tepla, tedy dřeva, pravidelně dřevo štípat a nechávat proschnout? Pokud tyto činnosti děláte neradi, doporučujeme pořízení již štípaného dřeva, popř. volit kotel na jiný druh tuhého paliva.

Sklad paliva v blízkosti kotle

Na sklad paliva v blízkosti kotle je potřeba myslet již při návrhu daného objektu. Každý kotel na tuhá paliva potřebuje suchý sklad na paliva ve své blízkosti. Zároveň však nesmí být palivo umístěno zcela u kotle s ohledem na bezpečnost a protipožární opatření. Sklad na paliva by tedy měl být v ideálním případě situován co nejblíže kotelně tak, abyste eliminovali případný přesun paliva ze vzdálenějšího skladu, např. velmi často užívané garáže. Zároveň by měl být však sklad na paliva též přístupný přímo z venku tak, aby se dal plnit případnými závozy dodavatele napřímo. Promyslete si tak své nároky na objem paliva a se skladem počítejte pokud možno již při výstavbě rodinného domu či jiného objektu. Vše se dá spočítat. Například průměrná spotřeba pelet v průměrně velkém domě je 5 tun za rok. Každá tuna pelet zabere zhruba metr čtvereční a do výšky zhruba 2 metry. U uhlí jsou tyto nároky na prostor zhruba o 30% nižší.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno