1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Svahované opěrné zdi bez základů

Pokud potřebujete zpevnit svah nebo ho ohradit zídkou a postačí vám výška zdi do 1,5 metru, pak můžete bez váhání vystavět svahové opěrné zdi bez základů. Ať se jedná o zahradní prvek nebo třeba prostředek pro zpevnění břehu komunikace, existuje nespočet možností a materiálů jak takovou konstrukci zhotovit. Opěrné zdi bez základů si zvládnete postavit i sami, tedy v závislosti na zvolené technologii a materiálu, ale samozřejmě je můžete i zadat na zakázku a objednat dodávku materiálu včetně montáže.

Svahové opěrné zdi - řešení pro domácí kutily

Samozřejmě se vyrábí a dodávají systémy určené přímo pro stavbu svahových opěrných zdí bez základů, těm se ale budeme věnovat v dalších odstavcích. Nemusíte totiž poptat přímo opěrné zdi nebo materiál na ně, dají se postavit i ze stavebních prvků původně určených na jinou nebo podobnou konstrukci. Kromě možnosti zhotovit si zídku monolitickou z betonu, která by ovšem mohla být velmi nákladná a nevyplatila by se, je tu možnost využít různých stavebních materiálů od cihel po betonové tvarovky určené například na stavbu plotů. Ty pak mohou posloužit jako ztracené bednění nebo je můžete zakotvit do svahu a vytvořit svažitou opěrnou zeď. Takové řešení je oblíbené mezi zahrádkáři, protože v otvorech tvarovek se dobře daří různým skalničkám či sukulentům a tvoří tak zajímavý zahradní prvek.

Tvárnice a tvarovky pro stavbu svahové opěrné zdi bez základů

Využít můžete ale také kompletní nebo materiálové dodávky prvků pro stavbu opěrných zdí přímo určených. Jedná se obvykle o betonové tvarovky případně kamenné bloky. Betonové tvarovky tvoří skládané systémy určené pro různé sklony zdí. Kotví se pomocí klínků, kotev nebo se vzájemně zacvakají jako stavebnice. Vybírat můžete z různých povrchových úprav, barev, velikostí a druhů. Může se jednat o betonové prvky připomínající kamenné bloky nebo třeba duté tvarovky, podobné těm plotovým, o kterých jsme se zmiňovali v předchozím odstavci.

Gabiony nepatří jen na dálnici nebo do lesa

Moderní architektonický ráz může na vaše pozemky vnést opěrná zídka z gabionů, tedy košů naplněných těžkým materiálem. Obvyklým plnivem pro Gabiony jsou kusy kamene, štěrku, ale také kusy taveného recyklovaného skla v různých barvách, které mohou prostor zajímavě prosvětlit. Zeď z gabionů se hodí do každého prostředí, umístění košů je variabilní a výsledná zeď je bezúdržbová s dlouhou životností. Gabiony se dodávají buď kompletně, tedy montáž i kompletní materiál, nebo můžete poptat pouze koše a kamenivo, případně pouze koše a plnivo si obstarat samostatně.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno