1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Nízkoenergetické rodinné domy na klíč

Nízkoenergetické a pasivní domy. Je v nich vůbec nějaký rozdíl a co od takového domu očekávat? A proč si jej nechat postavit na klíč a nepouštět se do něj svépomocí? Dříve než nám napíšete poptávku, přečtěte si krátké odpovědi na ty často kladené otázky.

Běžná stavba vs. nízkoenergetický dům vs. pasivní dům

Zmíněné stavby se od sebe neodlišují ničím jiným, než provozními a energetickými náklady. Potřeba tepla na vytopení novostavby je až dvojnásobná oproti nízkoenergetické stavbě (50 kWh/m2a), u starších staveb je to až čtyřnásobek. Pasivní domy naopak nepotřebují často ani třetinu toho, co nízkoenergetické. Proto jsou nízkoenergetické stavby jakýmsi předstupněm domů pasivních a mají podobné vlastnosti. Navíc můžete zvážit zděný dům nebo dřevostavbu.

Charakteristika nízkoenergetického domu

Z pravidla se nízkoenergetické domy vyznačují řízeným větráním, otopnou soustavou s velmi nízkým výkonem, využíváním obnovitelných energetických zdrojů a kvalitním zateplením. Často se ale snaží přiblížit stále se zdokonalujícím pasivním domům a domům s tzv. nulovou spotřebou, kde nechybí rekuperační jednotky a jsou utěsněné tak, že neproklouzne ani myší chloupek.

Aby to nebyly vyhozené peníze

Když už se rozhodnete pro stavbu pasivní nebo nízkoenergetického domu, je třeba důsledně dodržet předepsané technologické postupy a volit vhodná řešení komplikací, které mohou nastat při stavbě každého domu. Klíč k úspěchu není jen ve vhodném návrhu a jednoduchém půdorysu. Špatně provedený nízkoenergetický projekt je horší než obyčejný projekt. Proto je stavba nízkoenergetického domu na klíč ideálním řešením. Vy, jako spotřebitel, na tom můžete jen vydělat. Nejen že se do realizace pustí profesionálové, ale realizační firma bude také ručit za správné provedení.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno