1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Lepenka proti radonu

Součástí izolačních vrstev obytných budov je i protiradonová izolace. Nutnost izolovat a stupeň radonového rizika v oblasti, v níž se nachází právě vaše parcela, orientačně zjistíte z mapy radonového indexu, kterou lze jednoduše vyhledat na internetu zdarma k nahlédnutí. Přesnějších čísel pak dosáhnete měřením, které je vhodné nejen v oblastech středního a vyššího rizika a u původních objektů, v nichž neznáme stav a způsob izolace. Hodnoty nízkého, středního a vysokého rizika jsou určené Evropskou normou.

Dle stupně rizika vyberte způsob izolace

Jedním ze způsobů, jak předejít účinkům radonového záření, je izolace hydroizolačními pásy s kovovým jádrem (nebo jádrem z jiných radon nepropouštějících materiálů). Bitumenová lepenka izoluje současně jak proti vlhkosti, tak proti radonu. Návrh protiradonové izolace je tak často spjat s návrhem hydroizolace spodní stavby. Dle stupně rizika navrhuje projektant počet nutných vrstev lepenky proti radonu. Minimálně jsou však vždy navrhovány dvě vrstvy z důvodu rizika porušení. Je-li protiradonová lepenka použita jen pro jednu vrstvu, pokládá se pak nad první, pouze hydroizolační, lepenku.

Kovové jádro i skelná vlákna

Nejčastější kovem používaným jako jádro izolačního pásu je hliník. Další možností pak mohou být skelná vlákna. Kromě lepenky s izolačním jádrem se k izolaci proti radonu používá i řada folií na bázi jiných materiálů. Pro oblasti vyššího rizika výskytu radonového záření samotné použití izolačních lepenek nebo folii nestačí a je třeba přikročit k dalším opatřením. Radonové záření může trvale poškodit vaše zdraví, proto se nespoléhejte jen na vlastní úsudek a nechte si vypracovat návrh izolace v závislosti na objektivním měření. Lepenka proti radonu je naprosto nutná díky vnitřní složce a celkovému spojení. Rozhodně se tedy nespokojíte s tekutou lepenkou.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno