1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Hydroizolace spodní stavby

Spodní stavbou rozumíme nejčastěji základovou konstrukci a suterén, případně první nadzemní podlaží (přízemí). Protože na spodní stavbě závisí celý zbytek objektu, není dobré nic zanedbat a stavbu opatřit řádnou hydroizolací, aby nedošlo k nechtěnému poškození funkcí důležitých konstrukcí a vzlínání vlhkosti do interiéru. Spolu s hydroizolací se u spodní stavby často provádí i izolace proti radonu ve formě hydroizolačních pásů s kovovou vložkou.

Způsoby hydroizolace

Při výběru je třeba znát specifika základových poměrů zeminy na vašem pozemku. Potom už záleží jen na tom, čemu dáte přednost. K hydroizolaci se používají klasické modifikované asfaltové pásy s různou tloušťkou a materiálem nosného jádra, hydroizolace tekuté, tedy nátěry, stěrky, postřiky a tekuté lepenky nejčastěji gumoasfaltové. Izolovat spodní stavbu lze částečně i dodatečně, samozřejmě se již nedostanete do souvrství první podlahy, ale po odkopání zeminy od stěn suterénu (soklu), lze aplikovat dodatečnou izolaci, případně nechat již vlhké zdivo odvětrávat například pomocí drenáže, nopové folie a nejlépe jejich kombinací.

Ochrana a pokládka hydroizolace

Špatně provedená, netěsná nebo poškozená hydroizolace rovná se žádná hydroizolace, pokud si stavbu neprovádíte sami, vždy si dokončenou práci dobře zkontrolujte, ať předejdete zbytečným následkům. Izolace musí být s dostatečnými přesahy, bez mechanického poškození a krytá před vnějším agresivním prostředím například přizdívkou nebo nopovou folií.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno