1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Betonové skruže do studny

Stále více majitelů pozemků se v dnešní době rozhoduje pro vlastní zdroj vody. Takovým zdrojem není nic jiného než studna. Vždy záleží na síle pramene a vaší spotřebě, ale vlastní studna je užitečná nejen jako doplňkový zdroj vody, protože často snadno pokryje i plnou spotřebu domácnosti. Když se rozhodnete pro běžně v domácnostech užívanou studnu šachtovou, budete potřebovat něco, čím zpevnit její stěny. K tomu slouží betonové skruže do studny.

Proč betonové skruže do studny?

Betonové skruže do studny jsou z velice odolného materiálu, který je pro konstrukci studně více než vhodný. Je korozi vzdorný, odolný a hygienicky nezávadný. Betonové skruže do studny se vyznačují vysokou životností a minimální tepelnou roztažností. Navíc se vyznačují velkou pevností v tlaku, což je přesně ten typ namáhání, který skruž podstupuje. Navíc se s ním i přes jeho vyšší hmotnost dobře pracuje a umožňuje dosáhnout různých průměrů prefabrikovaných skruží od docela úzkých po velmi široké. K výrobě betonových skruží se obvykle používá vibro-lisovaný beton s ocelovou výztuží.

Betonové skruže

Betonové skruže jsou prstence z armovaného betonu různých průměrů, tlouštěk stěn a výšek, které se umisťují nad sebe jako stavebnice pomocí systému na principu pero drážka a tvoří tubus, tedy studnu. Někdy jsou v nich již zapuštěny ocelové schůdky/stupačky. Betonové skruže se kromě budování studní dají využít také pro tvorbu jímek na vodu a nejrůznějších šachet případně odvodňovacích systémů.

Montáž betonových skruží do studny

Betonové skruže se spouštějí do připraveného výkopu, důležitá je jich přesnost usazení stejně jako bezpečnost práce. Betonové skruže jsou sice prefabrikované tvarovky, ale jsou také velmi těžké a manipulace s nimi může být pro nezkušeného pracovníka a bez potřebné techniky velmi obtížná. Je proto vhodné najmout si na stavbu studny realizační firmu nebo alespoň zkušeného pracovníka, který na celý proces dohlédne.

Poptejte i doplňky

Nejen skruže tvoří studnu a tak je dobré, zkombinovat jejich nákup i s ostatními nutnými prvky pro správně fungující studnu. Mezi doplňky tedy patří skruž s vybetonovaným dnem nebo třeba železobetonový, případně plechový poklop studny. Neměli bychom zapomínat ani na stupačky, které budou umožňovat přístup do studny a jsou ukotveny právě v betonových skružích. Poptat můžete každý výrobek zvlášť nebo si je nechat dodat jako komplet a ušetřit tak další část ceny za dodání celku. Další možností je vrtaná studna .

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno