1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Vrtané studny

Rádi byste záložní zdroj vody nebo se chcete osamostatnit úplně? Možná se k veřejné přípojce ani připojit nemůžete, protože váš pozemek leží ve vzdálené či těžko dostupné lokalitě. Jediným řešením je pro vás vlastní vrtaná studna. S vlastním zdrojem vody navíc ušetříte. Rozhodovat se budete jen mezi kopanou a vrtanou studnou, přičemž studna vrtaná nabízí oproti kopané řadu výhod.

Vrtané studny - menší zásah do okolí, větší užitek

Vrtané studny mají proti studnám kopaným minimální průměr a při jejich vrtání dochází jen k velmi malému narušení okolního prostředí. Jedinou nepříjemností může být vytékající bláto z vrtu, toho se ale snadno zbavíte. Vždy je ovšem lepší budovat jakoukoli studnu před realizací pozemkových úprav. Vrtané studny dosahují mnohem větších hloubek a to v desítkách metrů. Voda z vrtů je tedy často kvalitnější a má stálou hladinu. Vrtané studny vrtané jsou navíc levnější a jejich cena se vám brzy vrátí ušetřením prostředků za vodu z vodovodního řadu.

Realizace vrtaných studen

Realizaci vrtané studny je nutné přenechat odborníkům. Realizační firmy provedou kompletní realizaci vrtané studny se všemi náležitostmi a podle platných norem. Důležitým aspektem a zároveň aspektem ovlivňujícím i budoucí cenu studny je podloží, proto nestačí jen nechat vyhledat pramen od proutkaře, ale je třeba prostudovat profesionální dokumentaci k danému území. Nesmíme také zapomínat, že studna je stavba jako každá jiná a před její realizací je třeba vyřídit nutná povolení na úřadech. Při sjednání služby s realizační firmou si proto dobře zkontrolujte, které všechny služby jsou v ceně, a co si případně budete muset zařídit sami.

1 až 2 dny a vrtaná studna je hotová

Samotný proces vrtání není nijak zdlouhavý. Studna, pokud nenastane neočekávaný problém např. s překážkou v podloží, bude hotová během 2 dnů. Vystrojení, tedy tubus vrtu, musí být vždy z materiálu s hygienickým atestem. Dnes se používá zejména PVC, PVC-U, PEHD, o něco dražší nerez, případně další alternativní materiály. Dříve se používala také ocel a beton. Důležité je, aby použitý materiál vyhovoval vodnímu tlaku a tlaku okolní zeminy a aby byl hygienicky nezávadný a s vysokou životností. Vystrojení je uloženo v loži ze sypkého materiálu a zajištěno těsnicími látkami.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno