1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Vyvložkování komínu - cena za bm

Komínové těleso je nedílnou součástí každé starší ale i většiny nových staveb, sloužící k odvodu vzdušných nečistot ze spotřebičů jako jsou kotle, kamna, krby nebo třeba kuchyňská digestoř. Zatímco u nových komínů se již dbá na bezpečnost a kvalitu materiálů, u starších staveb tomu tak být nemusí a nevyvložkovaný komín se může stát nevyhovujícím až nebezpečným.

Kdy je třeba komínová vložka?

Odvod spalin nemůže probíhat správně, pokud komín nemá dostatečný tah. To může být způsobeno jinými požadavky nových spotřebičů, na něž nebyl komín původně dimenzován, ucpáním spalinové cesty usazeninami nebo zkrátka nevhodně navrženým rozměrem průduchu. Tyto potíže vyřešíme vhodnou vložkou, která mimo jiné prodlužuje životnost, brání pronikání vlhkosti a tak vzniku těžko odstranitelných dehtových skvrn a úniku spalin přes průduch do obytných prostor. Vyvložkování komína je vhodné také při přechodu na jiné palivo nebo při špatném technickém stavu původního tělesa, které již nesplňuje svoji funkci. Obecný argument pro komínovou vložku je zabezpečení stavby před únikem agresivních spalin, které mají korozivní vliv na použité materiály a mohou ohrožovat i lidské zdraví.

Hledejte odborníka s nízkou cenou za bm

Ať už se pro vyvložkování rozhodnete sami nebo vám ho doporučí při revizi, je dobré se s kominíkem poradit, jaká možnost vyvložkování je pro váš komín nejlepší. Na trhu je možno vybírat z řady materiálů a technologií, jejichž správná volba závisí na rozměru průduchu, průměru přívodu ze spotřebičů, spalovaném palivu nebo uhnutí komínové cesty. Z běžně používaných materiálů pak volíme mezi hliníkem, nerez ocelí, keramikou, plastem nebo kompozitem složeným z pryskyřic a sklených vláken, který je spolu s jinými ohebnými výrobky vhodnou volbou pro nerovnou spalinovou cestu.

Jak vyvložkování komínu probíhá

Kvůli záruce, ale hlavně preciznosti provedení je většinou lepší svěřit vyvložkování komínu do rukou profesionálů. Vkládání komínové vložky se liší podle typu původního tělesa, zvoleného materiálu, průchodnosti cesty a dalších faktorů. Obvykle se vyvložkování obejde bez bouracích prací, kterých je třeba jen při vkládání T prvku pro napojení spotřebiče a koncové části vložky u paty komínu spolu s vymetacím otvorem a kondenzační jímkou. Před vložením vložky je komín často nutné vyfrézovat, zbavit ho tak nečistot, srovnat spalinovou cestu nebo zvětšit jeho průměr. Cena za provedení vyvložkování se vždy odvíjí právě od výše zmíněných skutečností.

Poptejte přehled ceny za bm a získejte výhodné nabídky vyvložkování komínu ještě dnes.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno