1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Solární panely na výrobu elektřiny

Solární panely na výrobu elektřiny se správně nazývají fotovoltaické panely. Jejich blízcí příbuzní, fototermické panely, pak zajišťují ohřev vody. Získávání elektřiny prostřednictvím solárních panelů ze slunce je zdarma, a tak šetří vaše náklady za energie. Elektřina vyrobená tímto způsobem může být také, i s přihlédnutím k nárokům na výrobu takového panelu, považována za ekologicky čistou surovinu. Takže pokud se chcete, co se elektřiny týče, stát nezávislými na energetických společnostech a ještě k tomu šetřit životní prostředí, je pro vás domácí solární elektrárna to správné řešení.

Jak solární panely pro výrobu elektřiny fungují?

Fotovoltaické panely vyrábí stejnosměrnou elektřinu reakcí solárních článků se slunečním zářením, kdy dochází k uvolnění elektronu. Protože stejnosměrný proud by byl nevyužitelný, součástí každého takového systému nutně musí být i převaděč na proud střídavý.

Celý systém pro výrobu elektřiny se potom nazývá solární nebo lépe fotovoltaická elektrárna a kromě potřebného počtu panelů se skládá i z jiných komponentů jako právě střídač na přeměnu stejnosměrného proudu, jistící prvky a nosná konstrukce.

Vyrobená elektřina je pak volně využitelná k jakémukoli účelu

Solární systémy se rozlišují podle toho, zda vyrábí pouze množství přesně potřebné pro vaši domácnost, nebo je jejich funkčnost vyšší (více panelů) než jsou Vaše potřeby a potom lze nadbytečnou energii vypouštět do sítě (prodávat energetickým společnostem). Navíc je tu i třetí možnost, a to taková že mají panely zabudované akumulátory a nadbytečnou energii akumulují pro vaši případnou potřebu nebo jako zálohu pro zamračené dny, kdy mají solární panely na výrobu elektřiny nižší účinnost.

Umístění a účinnost solárních panelů na výrobu elektřiny

Ideálně by se solární panely na výrobu elektřiny měly umisťovat natočené na jih pod sklonem třiceti stupňů. Jejich účinnost potom závisí na počtu slunečných dní. Pokud je zataženo, účinnost je logicky nižší. Celková účinnost solárních panelů ovšem není tak velká jako například u kolektorů na ohřev vody i přesto se Vám investice do několika let vrátí.

Panely se dají ale umisťovat i svisle nebo vodorovně, na střechy, pergoly nebo samostatně na podpůrných konstrukcích na zahradu nebo jiný volný prostor. Materiály z kterých jsou vyrobeny, sice vypadají křehce, ale nemusíte se obávat ani krupobití. Vše navíc kryje pojistka.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno