1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Solární ohřev vody

Stále více oblíbeným a zároveň i funkčním zdrojem úspor je nezávislost na z vnějšku dodávaných energiích. Solární ohřev vody mezi takové zdroje bezpodmínečně patří. K solárnímu ohřevu vody se využívají solární neboli fototermické kolektory, které využívají energii ze slunce k ohřevu kolující tekutiny, která následně ve výměníku předává získané teplo užitkové vodě, případně ohřívá vodu k přitápění nebo v bazénu.

Na rozdíl od fotovoltaických elektráren mají fototermické kolektory účinnost okolo 80 %

Vysoká životnost a návratnost investice je samozřejmostí. V našich podmínkách je solární systém pro ohřev užitkové vody využitelný po celý rok, přičemž v zimě jeho výkon z pochopitelných důvodů klesá a může být dobré ho doplnit jiným zdrojem např. zemním plynem či elektřinou.

Druhy solárních panelů pro ohřev vody

Na trhu jsou asi čtyři druhy solárních panelů pro solární ohřev vody, z nichž nejběžnějším, hlavně díky ceně, je krytý kolektor plochý. Ten se skládá z trubičkové mřížky a krycího skla. Oproti němu stojí levnější nekrytý plochý kolektor, kde však chybí krycí sklo a není funkční v zimních měsících.

Mezi dražší varianty, i když s lepší funkčností, potom patří ploché vakuové kolektory a vakuové trubicové kolektory. První zmíněné jsou vlastně vylepšenou verzí plochých krytých kolektorů s tím rozdílem, že z prostoru mezi trubicemi a sklem je odsátý vzduch. Díky vakuu se teplo nevyzařuje zpět a mají vyšší účinnost. Poslední zmíněné se pak spíše hodí pro průmyslové využití, jsou sice vysoce efektivní, ale také náchylné na poškození a velmi drahé na pořízení.

Nová Zelená úsporám 2015 zahrnuje i solární ohřev vody

Protože je solární ohřev a tedy využití energie ze slunce považován za velice perspektivní a funkční řešení, je podporováno i fondem Zelená úsporám 2015, což znamená, že při dodržení daných technických parametrů na jeho instalaci lze čerpat státní dotace a pokrýt tak část vysokých pořizovacích nákladů.

Kam solární ohřev vody umístit?

Umístění solárních kolektorů pro ohřev vody je ideálně voleno na jižní straně sedlové střechy. Pokud takovou možnost nemáme, musíme si dopomoci podpůrnou konstrukcí pro dosažení potřebného úhle nastavení solárního ohřevu vody. Jinak lze kolektory umístit kamkoli v závislosti na vzdálenosti od výměníku. Nesmíme opomíjet, že čím více hodin na kolektory dopadá přímé sluneční záření, tím lépe fungují a naopak.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno