1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Rekuperace a řízené větrání

Se zateplováním, stavbou nízkoenergetických budov a zvyšujícím se tlakem na energetickou úspornost objektů přichází také otázky, jak udržet stavby přirozeně větrané a vyhnout se tak hromadění vlhkosti, pachů a vzniku nejen nevzhledných ale i zdraví a stavbě škodlivých plísní. Rekuperační jednotky jsou na tuto otázku odpovědí.

O teplo nepřijdete

Řízené větrání s rekuperací funguje tak, aby se teplo z objektu neztrácelo. Rozhodovat se budete mezi centralizovaným a decentralizovaným systémem. Důležitou informací je také skutečnost, že lze regulovat, na jakou teplotu bude přiváděný vzduch ohříván. K ohřevu pomocí rekuperace a řízeného větrání dochází předáváním tepla ze vzduchu odpadního, plus lze „přitopit“ z externího zdroje. Jednotky jsou dnes již tiché, ale stále se jedná o mechanické zařízení, které přeci jen nějaké decibely produkuje, to při výběru také nelze opomenout.

Zdravotní výhody

Řízená výměna vzduchu vám přináší kromě ekologických a ekonomických také řadu zdravotních výhod. Větrání je důležité zejména pro alergiky a filtry navíc zajistí, aby se vzduchem neproudil do interiéru pyl, případně drobný hmyz. Větraná domácnost je domácnost bez hromadící se vlhkosti a vyhýbají se jí tak plísně a houby. Při řízeném větrání nevzniká průvan a nevíří se prach. Odvod nepříjemných pachů je pak samozřejmostí.

Proč je to tak důležité?

V minulosti, kdy se ve stavebnictví tolik nedbalo na teplenou úsporu objektů, bylo přirozené větrání zajištěno nedokonale uzavřeným pláštěm budovy, netěsnostmi kolem oken a dveří a podobně. Dnes, kdy je pro každého investora nejdůležitější, aby byl objekt co nejvíce uzavřen a utěsněn, se v objektech hromadí vlhkost, pachy a vzniká tak nezdravé prostředí nejen pro lidský organismus, ale i pro samotnou budovu, která tak ztrácí na životnosti.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno