1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Plastové trubky pro rozvod vody

Nejste-li svéhlaví zastánci mědi, pořiďte si pro rozvody teplé i studené vody trubky z plastu. Odhadovaná životnost je asi 50 let, ovšem vždy záleží na konkrétním použití a samozřejmě správnosti instalace. Plast je, co se domovních rozvodů týká, nejfrekventovaněji používaný materiál a je tomu tak z jednoduchého důvodu. Splňuje totiž všechny obvyklé požadavky na rozvody vody, jako je zdravotní nezávadnost, odolnost vůči tlaku a podobně. Jsou-li rozvody správně namontovány, nemusíte se bát ani tepelné roztažnosti plastů.

Pro teplou i studenou

Plastové trubky se hodí pro rozvody teplé i studené vody. Všechny s označením PN 10 a vyšším odolají při použití pro studenou vodu vodárnami udávanou tlakovou konstantu 1 MPa. Pro teplou vodu nebo při větším tlakovém namáhání doporučujeme potrubí s vyšší odolností.

Spojování plastových trubek

Spojování u jakýchkoliv rozvodů bývá často Achillovou patou celého systému. Nesprávně nebo nekvalitně provedené spoje trubek mohou mít za následek zkrácení životnosti i nepříjemný kolaps rozvodů. Plastové trubky se dají spojovat hned několika způsoby, vždy záleží na způsobu namáhání spoje i na konkrétním druhu plastu. Kromě svařování se prodávají spojovací prvky pro všechny běžné i méně běžné situace, se kterými je třeba se při pokládání rozvodů vyrovnat.

Nezapomínejte na izolaci

Izolace rozvodů je důležitá hned z několika důvodů. Poptejte izolaci najednou s plastovými trubkami a vyřešte oba problémy najednou a pohodlně.

Potrubí je nutné izolovat proti tepelným ztrátám u teplovodních trubek a proti ohřívání pro rozvody vody studené. Izolace také tlumí následky roztažnosti různých materiálů, například umístíte-li trubky pod omítku.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno