1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Ostrovní fotovoltaické elektrárny pro chaty

Majitelé chat a chalup jsou často nucení řešit otázku jak si poradit bez přípojky na elektrické vedení, která je nákladná a často neproveditelná. Možná však patříte spíše mezi ty majitele, kterým záleží na životním prostředí nebo kteří by rádi uspořili nějakou tu korunu. Řeč je o ostrovních fotovoltaických elektrárnách pro chaty a chalupy.

Ostrovní fotovoltaické elektrárny nabízí řešení na všechny tyto požadavky. Nejen že se jedná o šetrný systém k životnímu prostředí, na který můžete dokonce i čerpat dotace z fondu Zelená úsporám 2015. Ostrovní fotovoltaické elektrárny pro chaty šetří také náklady na energie získávané od energetických společností a funguje zcela samostatně a bez závislosti na dalším zdroji energie. Nemusí se dokonce ani jednat o chatu, ale ostrovní fotovoltaickou elektárnou lze využít i pro instalaci na běžný rodinný dům.

Jak taková elektrárna funguje a v čem spočívá její výhoda?

Solární, fotovoltaické, elektrárny využívají k výrobě elektřiny energii ze slunečního záření. Prostřednictvím fotovoltaických článků v panelech dochází spolu se slunečním zářením k uvolnění elektronu, a tak vzniku stejnosměrného elektrického proudu. Stejnosměrný proud je pak ve střídači přeměněn na proud střídavý, který je již možné využívat k libovolným účelům. Výhoda nebo vlastně i základní funkce ostrovních fotovoltaických elektráren je skutečnost, že nadbytečná elektřina je odváděna do akumulátorů, kde je uchovávána pro pozdější využití. Množství uchované energie potom závisí na velikosti akumulátorů. Čím větší kapacita akumulátoru, tím déle je ostrovní fotovoltaická elektrárna provozuschopná.

Instalace a umístění ostrovních fotovoltaických elektráren pro chaty

Ostrovní elektrárny se umisťují nejčastěji na střechu, ideálně na jižní slunečnou stranu a ve sklonu okolo 30 stupňů. Na střechu chaty se umisťují pro její nevyužitou plochu, která vám přitom může šetřit nebo dokonce i vydělávat další finanční prostředky. Je však nutné počítat s tím, že panely zatíží krov a na tuto potenciální zátěž myslet při volbě a výběru. Před umístěním proto stav krovu zvláště u starších objektů zkontrolujte a podnikněte nutné kroky k jeho stabilizaci.

Nespornou výhodu systému solární elektrárny je skutečnost, že ji lze dodatečně rozšiřovat, proto pokud Vaše nároky na produkci energie časem stoupnou, není problém jí doplnit o další panely či dodatečný zdroj energie (větrná elektrárna, generátor apod.).

Proč tedy ostrovní fotovoltaickou elektrárnu pro Vaši chatu?

Ostrovní fotovoltaická elektrárna vás zbaví závislosti na elektrické přípojce.
Šetří finance i životní prostředí.
Stanete se tak nezávislí na distribučním systému a díky akumulátorům budete mít elektřinu dostupnou i v oblačných dnech a měsících s nižším počtem slunečných hodin.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno