1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Nerezové dvouplášťové nerezové komíny

Většina z nás si pod pojmem komín nebo komínové těleso představí klasickou zděnou konstrukci například z šamotových cihel. Odvod spalin dnes však lze řešit i jinak než mnohdy náročnou výstavbou zděné konstrukce ať už z cihel nebo prefabrikovaných dílů. Chceme-li se vyhnout zásahům do interiéru, krovu a stropních konstrukcí, nabízí se možnost zvolit venkovní těleso, jímž je právě nerezový komín - dvouplášťový venkovní.

Montáž venkovního dvouplášťovéhon nerezového komínu

Montáž dvouplášťového komínu není nijak náročná. Nerezové komíny - dvouplášťové venkovní se dodávají jako stavebnice se všemi potřebnými díly a díky tomu, že se přistavuje z venku k fasádě, je možné jeho instalaci provádět i svépomocí a dodatečně, například jako náhradu za starý zděný komín, který již dosloužil. Mezi další možnosti, kdy lze nerezové dvouplášťové venkovní komíny využít, patří například při změně projektu v průběhu stavby nebo když se rozhodneme pořídit si krb, kamna či jiný spotřebič, se kterým se původně nepočítalo a nyní je třeba ošetřit pro něj bezpečný odvod spalin. Celý spotřebič, krb či kamna doporučujeme umístit přímo k obvodové stěně. Další výhodou dvouplášťového nerezové komínu je jeho absence potřeby vlastního základu. Nerezový komín - dvouplášťový venkovní se zpravidla zavěšuje na stávající konstrukci, tedy přímo obvodovou zeď pomocí kotev..

Konstrukce venkovních dvouplášťových nerezových komínů

Konstrukci nerezového venkovního dvouplášťového komínu tvoří dva nerezové tubusy zasunuté do sebe. Prostor mezi nimi je vyplněn nehořlavou izolací, aby nedocházelo k ohřívání vnějšího povrchu. I tak musí být ale komín od dilatován od ostatních konstrukcí ať už odsazením od fasády nebo odizolováním v místě průchodu zdivem. Nemusíte mít však nejmenší strach. Konkrétní průchodku dodává přímo výrobce těchto nerezových komínů dvouplášťového charakteru.

Všechny běžné typy paliva

Nerezový dvouplášťový komín je vhodný pro všechny běžné typy paliva. Jeho průměr se volí stejně jako u běžného tělesa podle požadavků na tah a průměrů připojovaných průduchů a stejně tak je nutná i jeho pravidelná revize. Při zásahu do obvodových stěn umístěním průchodů a kotev je třeba dbát na minimalizaci tepelných mostů. Na druhou stranu už samotná výhoda, že komín stojí samostatně a neprochází střechou, vám ušetří zbytečné starostí s projevujícími poruchami v místě narušení krovu a střešního pláště. To však neznamená, že se nerezové těleso nedá instalovat i skrz střešní konstrukci. Pokud je takové řešení pro Vaši stavbu vhodné, nic nebrání jeho provedení.

Venkovní nerezový dvouplášťový komín je tedy oblíbenou alternativou k běžnému zděnému komínovému tělesu a poskytuje oproti němu větší variabilitu konstrukčních řešení ve Vašem projektu. Porovnejte nejvýhodnější nabídky na nerezové dvouplášťové venkovní komíny ještě dnes.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno