1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Nejlevnější palubky

Palubky jsou již takřka univerzálním dřevěným prvkem našich interiérů i exteriérů. Díky jejich snadné montáži, kladným vlastnostem dřeva a cenové dostupnosti jsou palubky oblíbeným obkladovým materiálem, ať už mluvíme o stěnách, podhledech nebo obdobných konstrukcí v exteriéru. Výborně se také hodí jako podlahová krytina, případně nosná/vyrovnávací vrstva souvrství lehkých podlah.

Suk jako oko do duše dřevěných nejlevnějších palubek

K výrobě nejlevnějších palubek slouží nejčastěji dřevo smrkové. Kromě toho, že smrkové dřevo je obecně levnější, je jeho výhoda v malé sukovitosti a hodí se tedy pro použití na jakoukoli konstrukci. Suky mohou sice působit estetickým dojmem, ale mohou nám také znepříjemnit práci nebo pokazit celou konstrukci. Nikdo by asi nechtěl mít v podlaze nebo podhledu díru po vypadlém suku. Oproti smrku se například borovice, taktéž hojně využívaná pro výrobu palubek, může chlubit větší tvrdostí dřeva, ale bohužel také větší sukovitostí, což lze samozřejmě obrátit ve svůj prospěch a udělat z toho estetický záměr. Pro tuto vlastnost není borové dřevo vhodné do míst, kde konstrukci hrozí časté tepelné změny, protože by se suky mohly tepelnou roztažností uvolňovat stejně jako sesycháním.

Palubkové spoje

Ke spojování jednotlivých palubek se používá několik variant systému pero-drážka. Pro konstrukce podlah je to spoj, který nepřiznává spáru, případně jen v řádu milimetrů, a palubky tak dělají dojem, že jsou „na sraz“. Další variantou je spoj, který spáru přiznává, a poslední pak spoj umožňující pracování dřeva, který je vhodný do míst s proměnlivou teplotou, kde budou dřevěné palubky různě pracovat. Palubky mohou být samozřejmě i hladké, ukládané „na sraz“ a kotvené např. vruty.

Nejlvnější palubky na podlahu nebo na stěnu

Při výběru vhodných palubek nezapomeňte, že do různých míst a na různé konstrukce jsou vhodné odlišné tloušťky palubek. Zatímco na obklady nejsou kladeny zvláštní nároky, u podlahových palubek už je třeba zaměřit se na únosnost materiálu. Obkladové palubky končí asi na 20 mm tloušťky, ty podlahové ovšem na 24 mm teprve začínají.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno