1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Jak na konstrukci krovů – spoje a výkresy

V případě, že třeba jen z části řešíte stavbu svépomocí, určitě jste se dostali na otázku konstrukce krovů a jak na spoje a výkresy. Konstrukce krovů je náročná etapa projektu domů, kde se potkává více různých materiálů a dochází k projektování výkresů všech dřevěných trámů a jejich spojů.

Výkresy každého krovu vždy jasně specifikují, co je pozednice, co vazník a co krokev. Na co se používá podezdívka a k čemu se využívá kleština. To vše je terminologie výkresů dřevěných krovů. Pokud nejste projektant, pak kreslení výkresů důrazně doporučujeme nechat na jednom z odborníků, například ve vašem okolí.

Jak na kvalitní výkresy krovů a rekonstrukcí

Poptat projektanta, který nakreslí celou konstrukci vašich krovů, můžete jednoduše přes náš poptávkový formulář . Každý projektant tak dodá jasné výkresy, kde budou zřetelně viditelné konkrétní spoje dřevěných trámů.

Je potřeba si uvědomit, že krov je jedna z nosných konstrukcí celého domu a díky své vysoké váze po instalaci střešních tašek může různě pracovat nebo naznačit poddimenzování celé konstrukce. Řešením je poptat opravu kvalitní krovy a kvalitní výkresy vašeho projektanta.

Krovy prkenné konstrukce

Většina krovů se dnes vyrábí ze dřeva. Jen v ojedinělých případech průmyslových hal se využívají ocelové konstrukce. Na výběr máte 2 základní druhy dřevěné konstrukce a s ní spojené výkresy. Základním a nejlevnějším typem konstrukce krovů jsou vazníky, tedy prkenný krov, který ovšem zamezuje možnostem pohybu ve vyšším patře. Opakem jsou naopak standardní trámové krovy, které umožňují díky své konstrukci půdní vestavbu, ale na druhou stranu jsou výrazně dražší na rozdíl od vazníků. Celou volbu, zdali vazníky nebo dřevěné trámy pro konstrukci vašeho krovu, je nejlepší nechat na jednom z projektantů, který by měl s vámi obě varianty probrat, a až na základě vašeho rozhodnutí by měl spoje a další části krovů zanést do výsledného výkresu.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno