1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Komíny na pevná paliva

Komínové těleso musí v první řadě zajistit bezpečný a efektivní odvod spalin. Aby komín správně fungoval, je třeba ho navrhnout vzhledem k připojovaným spotřebičům a charakteru stavby, a to jak při realizaci nového komínového tělesa, tak při jeho rekonstrukci. Alespoň pětiletá udržitelnost tělesa je pak také podmínkou pro zapojení do programu Kotlíkové dotace 2016.

Komínové systémy

Realizace nového komína je dnes jednoduchou záležitostí. Stačí si vybrat komínový systém vhodný pro spalování pevných paliv. Komínové systémy se dodávají jako stavebnice složená z tvarovek (beton, keramika, šamot…), vložky (nerez, keramika), izolace a dílců pro napojení spotřebičů/revizního otvoru/vybírání kondenzátu apod. Do poptávky pak nezapomeňte zmínit charakter stavby, počet a charakter spotřebičů s ohledem na budoucnost, ale i to, zda jste žadatelem v programu Kotlíkové dotace 2016.

Čím se liší požadavky na komín, pokud spalujete pevná paliva?

Základním předpokladem je výška komínového průduchu alespoň 5 metrů. Počet spotřebičů, který je možný napojit na jedno těleso, se liší dle konkrétního typu tělesa (ale i spotřebičů).

Pro správné fungování je také klíčový tah v komínovém tělese. Moderní spotřebiče na pevná paliva produkují díky vysoké účinnosti relativně studené spaliny, což je třeba při dimenzování komína zohlednit. Zároveň může v tělese vznikat agresivní kondenzát, k čemuž je třeba přihlédnout při volbě materiálového řešení vložky. Mezi další požadavky pak patří přívod vzduchu k některým spotřebičům.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno