1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Kanadský šindel

Každý dům potřebuje pořádnou střechu a každá střecha musí mít kvalitní a odolnou střešní krytinu, která ochrání před vnějšími vlivy nejen střešní konstrukci, ale celou stavbu. Jednou z možností jak svou stavbu dobře zajistit je volba asfaltové/bitumenové krytiny, tzv. kanadský šindel. Asfaltové pásy zná jistě každý, ať už jako hydroizolační prvek nebo krytinu zejména plochých střech, často například panelových domů nebo garáží. Z obdobného nebo dokonce stejného materiálu ale můžete pořídit i klasicky vypadající kanadský šindel, díky němuž bude váš dům vypadat trochu víc jako perníková chaloupka z pohádky. Asfaltových šindelů je na trhu několik druhů, které se vzájemně odlišují. Jejich názvy jsou odvozeny většinou podle místa původu nebo původní výroby. Jedním ze zástupců této početné skupiny je i šindel kanadský.

Vhodný i pro staré a oslabené krovy

Jednou z největších předností kanadského šindele je rozhodně jeho nízká hmotnost. Díky tomu se hodí i na oslabené konstrukce krovu nebo na krovy starší, proto ho tak často vídáme na chatách a chalupách. Dalším důvodem, proč je kanadský šindel tak rozšířený nejen v rekreačních zónách, je jeho příznivá cena, která vás na rozdíl od jiných krytin mile překvapí. Kanadský šindel je také odolný extrémním vlivům počasí, jako jsou velmi vysoké nebo naopak velmi nízké teploty. Je barevně stálý a jeho životnost je až 60 let!

Střecha z kanadského šindelu na míru

Vybrat si můžete nejen z rozličných barev od klasické červené, hnědé nebo černé po zářivě žlutou či modrou, ale i z různých tvarů šindele. Pokud se vám tedy představa perníkové chaloupky zrovna nezamlouvá, stačí si vybrat jiný tvar šindele a vytvořit si střechu podle vlastního vkusu.

Kanadský šindel, ať už je tvaru jakéhokoli,se skládá ze dvou vrstev. Nosné asfaltové, která tvoří vlastní plát, a pak břidličného posypu. Co se asfaltu týče, může se jednat o asfalt modifikovaný, který je více odolný s větší životností nebo asfalt oxidovaný, který už má odolnost i životnost nižší a hodí se spíše pro kůlny nebo pergoly.

Pokládka kanadského šindele

Kanadský šindel je vhodný pro střechy od 20 do 80 stupňů sklonitosti. Pokládá se na celistvou vrstvu z prken nebo OSB desek a jako podklad slouží ještě dodatečná hydroizolace v podobě asfaltového pásu.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno