1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Kalová čerpadla do septiku

Klasická ponorná čerpadla nachází využití všude tam, kde je potřeba celé čerpadlo ponořit do splaškové vody či jiné kapaliny, kterou potřebujeme odčerpat. Čerpadla tak dělíme na ponorná kalová a tlaková. Zde bude řeč o kalových čerpadlech do septiku. Kalová čerpadla využije každý majitel rodinného domu nebo chaty.

Využití kalového čerpadla je vhodné pro odčerpání vody ze sklepa, například po povodních, odčerpání vody z bazénu nebo z jímky s dešťovou vodou. V dnešní době je v sortimentu také možnost dalších typů kalových čerpadel a to jsou čerpadla do septiku.

Struktura kalových ponorných čerpadel do septiku umožňuje jejich stálé ponoření do kapaliny a její čerpání s nečistotami.

Výběr kalového čerpadla do septiku

Při výběru kalových čerpadel musíme dbát na charakter a koncentraci znečištění vody, kterou budeme čerpat. Příkladem je čerpání fekálií a splaškové vody. Pokud budeme vodu přečerpávat a budeme likvidovat dlouhovláknité nečistoty (kousky trávy, slámy apod.), máme na výběr ze tří druhů zařízení:
- mělnící, což je drtič, a je vhodný pro rozmělnění hygienických vložek, hadrů, dětských plen
- řezací, vhodný pro rozřezání hadrů, košil, plen
- oběžné zařízení, na němž se vyskytuje speciální kolo, má vlastní wolframový pásek, díky kterému rozseká slámu či slupky od brambor. Pokud se ale jedná o čerpání kalu z domovního septiku, kde tyto nečistoty tolik nehrozí, můžeme použít normální kalové čerpadlo.

Kalová čerpadla disponují obvykle plovákovým spínačem, jsou však druhy i bez něj. Plovákový spínač dokáže plně ovládat kalové čerpadlo, které tak může fungovat zcela samostatně a bez nutnosti zásahu člověka. Když například hladina kapaliny dosáhne určité výšky, zapne se či naopak se automaticky vypne při poklesu hladiny na nastavené minimum.. Tímto je umožněn automatický provoz kalových čerpadel.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno