1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Jakou cenu zaplatíte při frézování komínu?

Dobrá průchodnost a tedy i dobrý tah komínového tělesa je jednou z nejdůležitějších podmínek správného fungování topného systému. Pokud již komínové těleso nesplňuje vaše nároky, je třeba přikročit k renovaci komína. Za tu může být považováno právě frézování, které ovšem častěji slouží pouze jako příprava pro další úpravy spalinové cesty, tedy vyvložkování komínu.

Proč komíny frézovat?

Vyfrézováním komínu se zbavíte letitých dehtových usazenin nebo zvětšíte průměr komínového tělesa klidně až o třetinu z tloušťky původního zdiva. Vše záleží na soudržnosti a druhu použitého materiálu. Frézování komínu se provádí samostatně pro zlepšení tahu při malé účinné výšce komína, instalaci nových spotřebičů vyžadujících větší rozměr průduchu, když je spalinová cesta příliš zanešená usazeninami a neumožňuje dostatečný tah nebo jako příprava pro vyvložkování, kdy připraví hladkou cestu s dostatečným průměrem pro budoucí vložku.

Jak a čím frézovat komín

K frézování se používá elektrická fréza, která se spouští shora do komínové hlavy a pomocí rotace řetízků z tvrzené oceli připevněných po jejím obvodu obrušuje nečistoty a následně i zdivo ze stěn tělesa do požadované hloubky. Podle požadované hloubky obrusu se volí délka řetízků. Odpadní materiál se vybírá dvířky u paty komína, případně může být redukován průběžným odsáváním. Fréza pro frézování komínů je vhodná pro všechny průřezy a frézovat lze většinu materiálů mimo kovu, železobetonu a glazované keramiky. Práce na komínu obvykle nezaberou více než půlden až den.

Špatně provedené frézování může ovšem narušit stabilitu komína nebo ho jinak poškodit, proto je vhodné nechat provedení na školených odbornících, kteří před finálním provedením posoudí stabilitu a odhalí případné komplikace při stavební úpravě. Neváhejte tedy zaslat poptávku našim odborníků na frézování komínů a my vám v co nejkratším možném čase poskytneme nejlepší cenové nabídky provedení prací.

Frézování komínů a konečná cena

Cena frézování přímo závisí na výšce tělesa, požadované úpravě, vlastnostech použitého zdiva a dostupnosti komínové hlavy pro spuštění frézy. Vyčištění spalinové cesty je méně finančně náročné a jeho cena se pohybuje okolo 250 Kč za metr. Cena za zvětšení průměru je vzhledem k větší náročnosti vyšší a začíná přibližně na 300 až 400 korunách za metr. Pokud provádíme zároveň i vyvložkování komína je třeba počítat s celkovou cenou odpovídající oběma pracím. Přesto je tento způsob renovace téměř vždy snazším a především levnějším řešením než výstavba nové konstrukce.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno