1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Fotovoltaická elektrárna pro vlastní spotřebu

Získávat energii ze slunce je nejen praktické, ale i k životnímu prostředí šetrné řešení, pro nějž se rozhodují nejen ekologičtí nadšenci, ale zejména lidé, kteří se z různých důvodů nemohou připojit na veřejnou rozvodnou síť. Pro ty je právě určena fotovoltaická elektrárna pro vlastní spotřebu, která se častěji nazývá ostrovní elektrárna.

Charakteristika fotovoltaické elektrárny pro vlastní spotřebu

Hlavní rozdíl, jímž se od ostatních fotovoltaických systému liší, je ten, že se přebytečně vyrobená energie neodvádí do veřejné sítě. Fotovoltaická elektrárna pro vlastní spotřebu tedy neposkytuje zisk, pouze nám pomáhá šetřit, eventuálně zajišťuje dostatek energie pro celý objekt, ale jen pro vlastní potřebu. Přebytečná energie může být prodávána do elektrické sítě, ukládána do akumulátorů nebo také využívána k ohřevu topné a užitkové vody. Ostrovní elektrárny jsou navíc snadno rozšířitelné o další zařízení, proto, pokud vám výrobní kapacita fotovoltaické elektrárny časem přestane stačit, můžete ji bez obav navýšit.

Dotace z fondu Zelená úsporám

Protože fotovoltaické elektrárny pro vlastní spotřebu šetří nejen peníze ale také životní prostředí, lze na fotovoltaické elektrárny pro vlastní spotřebu čerpat dotace z fondů Zelená úsporám a ušetřit tak část nákladů a zkrátit si dobu jejich návratnosti do domácí kasy.

Zefektivněte svoji střechu

Nejlepší místo pro umístění této elektrárny je takové, které se jen těžko dá využít k něčemu smysluplnějšímu. Střecha je proto ideálním místem. Jediné, na co je třeba se před montáží zaměřit, je dostatečná únosnost krovu, pokud si jí nejsme jisti, je lepší ji nechat ověřit odborníkem a případně oslabený krov zesílit. Nejlépe budou fotovoltaické panely fungovat na slunečné straně střechy. Ideální sklon je asi 30 stupňů, to se dá ale dohnat pomocí prvků nesoucích panely.

Proč a kam si tedy ostrovní neboli fotovoltaickou elektrárnu pouze pro vlastní spotřebu pořídit?

Vlastní fotovoltaická elektrárna se hodí jako druhý zdroj energie, váš životní styl se pak stane k životnímu prostředí šetrnější a navíc ušetříte, zejména ve slunečných dnech, za energii dodávanou ze sítě. Někdy ale nemáte jinou možnost, než váš objekt zásobovat energií z alternativních zdrojů, pak je ostrovní fotovoltaická elektrárna efektivním a výhodným řešením. Přebytečnou energii lze navíc využívat k ohřevu vody.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno