1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Chemické kotvy do betonu

Chemické kotvy, někdy také označované jako chemické hmoždinky, nejsou ničím jiným, než jakýmsi „lepidlem“, které pomáhá udržet kovovou kotvu v konstrukcích, kde by sama o sobě nedržela dost pevně, nebo všude tam, kde předpokládáme větší namáhání, než by samotný šroub či závitová tyč ve zdivu mohla přenést. Chemické kotvy jsou vhodné pro kotvení v betonových konstrukcích právě proto, že vyvrtané otvory v betonu bývají hladké a kotva z nich snadno vyklouzne. Existují i chemické kotvy odolávající vodnímu sloupci, tedy k použití pod vodou.

Aplikace chemické kotvy

Chemické kotvy se nejčastěji prodávají v aplikátorech, podobných těm, jako například na silikon nebo montážní pěnu a podobně se s nimi také pracuje. Vyvrtaný otvor v betonové konstrukci stačí zbavit prachu a vstříknout do něj uvážené množství chemické směsi. Hned po aplikaci můžeme umístit šroub nebo závitovou tyč. Na manipulaci s ní máme zhruba 5 minut, pak směs začne tvrdnout.

Chemickou kotvu nezaskočí ani duté tvarovky

Pokud se domníváte, že duté betonové tvarovky by mohly být i proto tohoto přeborníka problém, tak jste na omylu. Pomocí plastových nebo kovových košíčků, které se podobně jako běžná hmoždinka vsunou do otvoru, zajistí chemická kotva pevný spoj i v duté tvarovce.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno