1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Automatické kotle na tuhá paliva

Automatické kotle na tuhá paliva jsou kotle, které vám mohou nabídnout skutečný komfort podobně jako plynové kotle. Mezi hlavní výhody automatických kotlů na tuhá paliva patří jejich částečná nezávislost na neustálém přikládání, vysoká efektivita spalování paliva a, na rozdíl od plynu, každoroční nízké náklady na vytápění.

Automatické kotle na tuhá paliva nabízejí to, co jste asi netušili

Každý automatický kotel na tuhá paliva disponuje zásobníkem, kam stačí nasypat palivo, a kotel si tak následně automaticky reguluje přísun paliva do hořáků a pomalu jej spaluje. Tento zásobník je umístěn zpravidla na straně kotle a moderní automatické kotle na tuhá paliva již nabízejí i, měnit umístění tohoto zásobníku na takovou stranu, aby se maximálně přizpůsobily možnostem prostoru, kde je automatický kotel umístěn.

Automatické kotle na tuhá paliva mohou spalovat většinu známých paliv a to v takové formě, aby palivo mohlo být dopravováno dopravníkem ze zásobníku přímo do kotle. V kotlích tak můžete spalovat uhlí ve velikosti ořech 1 a ořech 2, dřevěné pelety či dřevoštěpku. Pokud pomineme automatickou funkci kotle, pak lze spalovat též kusové dřevo a uhelné brikety.

Výběr automatického kotle na tuhá paliva

Při výběru vhodného automatického kotle na tuhá paliva buďte velmi obezřetní a volte raději renomované značky, které mají dlouhou historii. Mezi tyto značky patří například kotle Verner, kotle Immergas či Viadrus.

Parametry, které byste měli u kotlů ostatních, méně známých značek sledovat, jsou:
- hmotnost
- efektivita
- tloušťka plechu
- materiál, z něhož je automatický kotel vyroben

Při výběru vhodného automatického kotle na tuhá paliva rozhodně nedoporučujeme šetřit. Volte raději renomované značky,, u kterých máte jistotu. Seznam ověřených značek, které vyrábějí automatické kotle na tuhá paliva, průběžně aktualizujeme, proto doporučujeme pravidelně navštěvovat náš web.

Automatické kotle na tuhá paliva a jejich výhody

- stálá teplota v domě, nestane se tak, že přijdete domů po práci a dům je při velkých mrazech vychladlý
- eliminace zatápění (nemusíte každý den přijít ke kotli, zapálit noviny či podpalovací líh a čekat, až se palivo rozhoří)
- každoroční nízké náklady na vytápění
- v případě volby uhlí ve velikosti ořech či u dřevěných pelet se jedná o velmi komfortní typ kotle

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno