1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Zateplení dvouplášťové střechy paneláku

Větraná dvouplášťová střecha je běžná konstrukce plochých střech používaná k zastřešení panelových domů. Skládá se z vnitřní vrstvy, v níž by se také měla nacházet dostatečná tepelná izolace, z odvětrávací vrstvy, která slouží k odvodu kondenzátu a přebytečné vlhkosti a konečně ze střešního pláště, jenž zastává krycí a hydroizolační funkci střechy.

Vlivem času se ani dvouplášťovým střechám nevyhýbají poruchy

A i když patříte k těm šťastnějším majitelům takové střechy, její tepelně izolační vlastnosti již mnohdy nevyhovují aktuálním normovým požadavkům nebo jsou od začátku poddimenzovány.

Před dodatečnou tepelnou izolací takové střechy je potřeba zjistit její stávající skladbu a vyhodnotit míru poškození skladebných vrstev. Častým problémem je zatékání a tak i degradace materiálů vlivem poškozeného horního pláště, tzn. hydroizolační vrstvy, obvykle tvořené asfaltovými pásy. Abychom se mohly rozhodnout pro vhodný typ zateplení je třeba všechny tyto problémy odhalit a navrhnout způsob jejich odstranění. Někdy to totiž může znamenat strhnutí i několika konstrukčních vrstev a jejich nahrazení ekvivalentními.

Možnosti zateplení dvouplášťové střechy

Zateplení dvouplášťové střechy paneláku lze provést několika způsoby, jejichž vhodnost se posuzuje podle stavu souvrství a materiálového řešení jednotlivých vrstev. Nejméně oblíbeným a dalo by se říci, že i nejméně vhodným, typem tepelné izolace takové střechy je izolace stropního panelu z interiéru, kdy se střecha dodatečně zaizoluje od spodu. U takové konstrukce nejen, že přijdete o část světlé výšky místnosti, je také těžké předcházet tepelným mostům a vznikání kondenzátu.

Zateplení částečným uzavřením vzducho vrstvy

Už více frekventovaným způsobem izolace je uzavření, nebo lépe částečném uzavření, vzduchové vrstvy, která se tak stane tepelně izolační. U takové střechy je potom třeba zateplit ještě horní plášť a vytvořit novou hydroizolační a krycí vrstvu. Při úplném uzavření původně odvětrávané vrstvy, může docházet k akumulaci vlhkosti a nežádoucím poruchám.

Vložení tepelné izolace do vzduchové vrstvy

Další přeměna dvouplášťové střechy na jednoplášťovou se provádí dodatečným vložení tepelné izolace do vzduchové vrstvy. Někdy je nutné odebrat celý horní plášť a pak se k izolaci mohou použít tepelně izolační desky o vhodné tloušťce. Pokud je horní vrstva vyhovující, provádí se izolování vháněním nebo vsypáváním tepelné izolace, například granulátu nebo drti, předvrtanými otvory nebo jsou k tomuto účelu využívány původní větrací otvory. Ani taková střecha by pak ale neměla zůstat úplně uzavřená a je vhodné zajistit její částečné odvětrávání.

Každému návrhu tepelné izolace střechy musí předcházet výpočet tepelně technických vlastností. Vše tak můžete poptat prostřednictvím našeho poptávkového formuláře.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno