1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Jak vybírat venkovní výsuvné markýzy a jaká je obvyklá cena?

Potřebujete zastínit zahrádku vaší restaurace, kavárny či třeba stánek se zmrzlinou? Nebo si chcete vytvořit stinnou oázu u vás doma? To je důvod proč se rozhodnout pro venkovní výsuvnou markýzu. Hodí se k zastínění balkonů, teras i volných prostorů navazujících na fasádu ať už je to zákoutí vaší zahrady nebo předzahrádka v cukrárně. Výsuvná markýza má oproti permanentnímu zastřešení výhodu, že ji můžete kdykoliv zatáhnout, a tak zbytečně nezabírá prostor a nestíní, když to není potřeba. Vyrábí se od malých k opravdu velkoplošným rozměrům, tudíž se nemusíte obávat, že Vás bude její volba oproti trvalému zastřešení v tomto směru nějak limitovat. Cena venkovní výsuvné markýzy se pohybuje od pár tisíc korun až po desítky tisíc v závislosti na velikosti markýzy.

Typy a materiály pro venkovní výsuvné markýzy

Na trhu jsou nejen manuálně ovládané markýzy vhodné pro menší rozměry, ale i markýzy na motorový pohon, jež je často možné ovládat na dálkové ovládání a poskytují tak ještě větší pohodlí. Oblíbeným doplňkem je systém automatického zasunutí při větších poryvech větru, který někteří výrobci rovněž nabízejí.

Kvalitní konstrukce venkovní výsuvné markýzy

Kostra markýzy je obvykle konstruována z oceli a lehkých materiálů jako je hliník a jeho slitiny. Nedílnou součástí je ovšem krycí textilie, kde se můžeme rozhodovat mezi materiály jako PVC, polyester, teflon, akrylová textilie nebo textilie ze skleněných vláken, které mají navíc ještě různé povrchové úpravy a impregnace. Různé materiály mají také různou barevnou stálost a světelnou propustnost.

Kam s venkovní výsuvnou markýzou?

Při výběru výsuvné markýzy je třeba brát ohled na její umístění. Pokud ji budeme umisťovat pod střechu, tedy bude krytá, postačí markýza bez krycí kazety. Naopak ve volném prostoru se budeme rozhodovat mezi kazetovou a polokazetvou konstrukcí. Krycí kazeta markýzu chrání před vnějšími vlivy a tak prodlužuje její životnost. Venkovní zastínění je neustále vystaveno vnějším vlivům. I když je markýza prvotně určena jako sluneční bariéra, musí odolávat i vodě, dále pak biologické a chemické korozi, UV záření a větru.

Přes všechny veskrze praktické vlastnosti výsuvných markýz, se ale zároveň může jednat o zajímavý designový prvek, který lze díky velké barevné škále textilií snadno sladit například s vaším zahradním nábytkem a tak nemusíte zůstávat u šedého průměru svých sousedů.

Zajímá vás cena venkovní výsuvné markýzy? Poptejte ještě dnes prostřednictvím našeho formuláře .

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno