1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Solární ohřev bazénu

Máte venkovní nebo vnitřní bazén a řešíte jak co nejlevněji zajistit přísun teplé vody na koupání? Potom je využítí solárního ohřevu bazénu jedno z možných řešení. Kde jinde seženete tolik energie a to úplně zdarma? Proto je solární ohřev bazénu, tedy ohřev založený na získávání energie ze slunečního záření, tolik oblíbeným a hlavně hospodárným způsobem jak si zajistit přísun teplé vody nejen do bazénu.

Jak zjistit, který způsob solární ohřevu je pro Vás nejvhodnější?

Způsobů jak využívat energii ze slunce k ohřevu je hned několik. Při výběru je proto nutné zvážit jaký způsob se bude nejlépe hodit pro vaše účely. Důležitým parametrem je plocha a i celkový objem bazénu, jeho umístění, tzn., jestli je venkovní nebo vnitřní popřípadě venkovní krytý, a doba po kterou ho chceme využívat nebo po kterou se chceme spoléhat na solární ohřev.

Pro malé, často pouze sezoně napouštěné, bazény bohatě postačí solární plachta, kterou se bazén zakrývá a skrz níž se vstřebává tepelná energie do vodní plochy. V noci navíc taková plachta udržuje teplotu vody. U větších bazénů pak může solární plachta sloužit jako vhodný doplněk náročnějšího řešení.

Pro větší, nebo chcete-li klasické rodinné bazény, ve kterých už se dá ale krom dětského cachtání i plavat, se potom hodí pro solární ohřev tzv. solární (fototermické) plastové absorbéry. Tyto absorbéry fungují na jednoduchém systému cirkulace vody, která se v ploše absorbéru ohřívá. Takový systém se ovládá ručním nastavením, ale lze k němu připojit i termostat.

Většina solárních systémů pro ohřev vody v bazéně se potom napojuje na pískovou filtraci. Panely by měli být umístěny v bezprostřední blízkosti a však tak aby nedocházelo k jejich poškození okolním provozem a běháním kolem bazénu.

Pro velké bazény se hodí klasický fototermický systém ohřívající vodu přes výměník, je ovšem otázka do jaké míry by se pořízení takového systému pouze pro ohřev vody v bazénu vyplatilo. Jeho využití je proto logičtější při využívání fototermiky také pro ohřev vody užitkové, případně zvážit k přitápění.

Umístění a funkčnost solárního ohřevu vody

Funkčnost solárního ohřevu je přímo závislá na počtu slunečných hodin a tak i na umístění panelu. Nejlépe je ho umístit 35 – 45 stupňů sklonitě na jižní stranu. Jeho výkon se s nárůstem oblačnosti snižuje. U venkovních bazénů je dobré kombinovat panel se solární plachtou, která udrží teplotu vody přes noc.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno