1

VYPLNÍTE ONLINE POPTÁVKU

2

OSLOVÍME NEJLEPŠÍ DODAVATELE MATERIÁLU

3

DO 3 HODIN ZÍSKÁTE PRVNÍ NABÍDKU

Hydroizolace základové desky

Hydroizolace spodní stavby, tedy i hydroizolace základové desky, je věc, kterou není radno podcenit. Špatná nebo špatně provedená hydroizolace nám totiž může při užívání stavby způsobit řadu nepříjemností, z nichž žádná za trochu ušetřeného času nebo peněz rozhodně nestojí. Hydroizolaci spodní stavby můžeme nechat provést buď odbornou firmou, nebo i svépomocí po nastudování potřebných postupů.

Při hydroizolaci základové desky nezapomínejme na radon

Při hydroizolaci spodní stavby je nutné zvážit i míru radonového záření v lokalitě výstavby. Materiál a jeho množství se od této informace odvíjí a jeho správné pořízení a montáž je důležitá pro zajištění zdravého prostředí novostavby.

Hydroizolační materiály pro zajištění (nejen) základové desky

Nejznámějším způsobem hydroizolace základové desky jsou asfaltové pásy. Může se jednat o pásy modifikované nebo z oxidovaných materiálů. Jádro asfaltových pásu může být tvořeno folií, látkou, papírem, ale pro radonovou izolaci je nutné, aby bylo tvořeno vrstvou kovu. Asfaltové pásy se mohou také vrstvit, tak dosáhnete ochrany na míru vašim potřebám, tedy potřebám vaší novostavby. U hydroizolace základové desky je důležitá správně provedená pokládka. Přesahy by měly mít alespoň 10 cm, raději o něco víc.

Hydroizolační nátěr

Další možností je pak hydroizolační nátěr v podobě asfaltu nebo různých stěrek, které povrch betonu základové desky. Výhodou hydroizolačních nátěrů je zejména bezespárá aplikace, při níž teoreticky dosahujete ucelenějšího povrchu. Naopak izolaci proti radonu je třeba ošetřit ještě jiným způsobem tak, aby celá základová deska tvořila správný základ pro stavbu vaší novostavby.

Ochrana hydroizolace základové desky

Hydroizolace bude chránit váš objekt před vlhkostí a spodní vodou, i hydroizolaci je ale třeba ochránit před poškozením, aby fungovala správně. Je proto dobré, překrýt jí ještě ochrannou vrstvou z betonové mazaniny.

TELEFONICKÁ PODPORA

CHAT

5

5 LET NA TRHU

REFERENCE

Pánové ze StavebninyX chytře šetří svým návštěvníkům čas. Mě ušetřili 2 hodiny, když jsem hledala někoho pro postavení betonového plotu.

Hana Kučerová, Praha

Pro svůj rodinný dům jsem sháněl 22 solárních panelů. Tady byla nabídka nejlevnější. Při nákupu jsem ušetřil nejen peníze. Pak to už šlo rychle a realizace proběhla v pohodě.

Petr Novotný, Kroměříž

Již nějakou dobu jsem sháněl kotlíkovou dotaci a narazil jsem na tenhle web, kde jsem mohl jednoduše vyplnit formulář na který se mi v krátké době ozvalo osm dodavatelů. Vybral jsem firmu, která mi nabídla kotel se skvělým výkonem za velice přijatelnou cenu. Bylo to jednoduché a rychlé.

Pavel Jarolím, Praha

StavebninyX nám v naší společnosti pravidelně pomáhají vybrat spolehlivého dodavatele. Šetří nám to peníze i čas.

Jiří Zábran, Brno